آموزش زبان انگلیسی با فیلم و سریال

آموزش زبان انگلیسی با فیلم و سریال

تماشای فیلم و سریال، یکی از مفیدترین روشها در یادگیری زبان انگلیسی می باشد. در این قسمت به معرفی اصول یادگیری مهارتهای انگلیسی از طریق فیلم و سریال می پردازیم.

فواید یادگیری انگلیسی از طریق فیلم و سریال

حتما شنیده اید بودن در محیطی که همه به زبان انگلیسی صحبت می کنند، کمک بسزایی به یادگیری خواهد نمود. اگر به این محیط دسترسی ندارید، تماشای فیلم و سریال، این محیط را تاحدودی شبیه سازی خواهد کرد.

هنگامی که یک فیلم انگلیسی را تماشا می کنید، در کنار شنیدن لغات جدید، تلفظ آن و نحوه بکار بردن آن در جملات مختلف را یاد می گیرید. این روش، یادگیری انگلیسی را در ذهن شما، کانالیزه و پایدار خواهد نمود.

همچنین با درنظر گرفتن جذابیتهای موضوعی، صوتی و تصویری فیلم، تکرار و تماشای چند باره آن، آسان تر بوده و این امر موجب می شود تا مهارتهای انگلیسی بصورت پایدار در ذهن نقش گیرد.


اصول یادگیری انگلیسی از طریق فیلم و سریال

فیلم مناسب را انتخاب نمایید

اولین مرحله، انتخاب یک فیلم مناسب است. فیلمی را انتخاب کنید که با موضوع آن آشنا هستید و در مورد آن اطلاعات کلی دارید. همچنین فیلم باید در کنار جلوه های بصری، دیالوگ محور باشد تا در زمان کوتاه، بیشترین مهارتها را به شما آموزش دهد.

کارتن و انیمیشن های انگلیسی، که شخصیتهای آن معمولا لغات و جملات را بصورت کامل ادا می کنند و از بکار بردن اصطلاحات پیچیده و زبان غیر ادبی، پرهیز می کنند، گزینه خوبی برای یادگیری است.

پس از انیمیشن ها و برای سطوح بالاتر، سریالها گزینه های مناسبی برای یادگیری انگلیسی می باشند. سریال ها جذاب هستند و موضوعات آن، معمولا ایجاد وابستگی خواهد کرد. اگر سریال با سطح فعلی مهارتهای انگلیسی شما تطابق داشته باشد و همچنین موضوع آنرا بپسندید، ساعت ها به تماشای آن خواهید پرداخت.

برخی از سریالهای مناسب یادگیری انگلیسی عبارتند از:


فیلم را بطور اصولی تماشا کنید

برای کسب بهترین نتیجه هنگام تماشای فیلم انگلیسی، موارد زیر را رعایت نمایید:

  1. حدود 5 دقیقه از فیلم را با زیرنویس انگلیسی (و نه فارسی) انتخاب نمایید.
  2. یکبار فیلم را بدون زیر نویس و بدون توقف تماشا کنید تا مفهوم کلی آنرا دریابید.
  3. در مرحله بعد، فیلم را بصورت جمله به جمله پخش کنید و به زیر نویس انگلیسی آن نگاه کنید تا نحوه ترکیب لغات در جملات را بیاموزید. هرجا لغتی را متوجه نشدید، فیلم را متوقف کرده و معنی آنرا در دیکشنری جستجو نمایید.
  4. بار سوم فیلم را بدون توقف و با زیر نویس انگلیسی تماشا کنید تا مطالبی که آموخته اید، مرور شود.
  5. در مرحله بعد، فیلم را بدون زیر نویس و بصورت جمله به جمله پخش کنید. پس از شنیدن هر جمله، فیلم را متوقف کرده و سعی کنید جمله ای که شنیده اید را با صدای بلند تکرار نمایید.
  6. در مرحله پنجم فیلم را با زیر نویس پخش نموده و پس از شنیدن هر دیالوگ، همزمان با گوینده، همان عبارت را بیان نمایید.
  7. نکات گرامری، جملات، لغات و اصطلاحاتی که در این بخش یاد گرفته اید را در یک دفتر یادداشت کنید. به دیکشنری مراجعه و سعی کنید برای لغات جدید، مثالهای متنوع تری بنویسید.

انجام مراحل فوق، موجب می شود تا مهارتهای اصلی انگلیسی در ذهن شما به درستی نقش ببندد. با این روش، اتمام هر قسمت از یک سریال، حدود 4 تا 6 جلسه از شما وقت خواهد گرفت. پس از اتمام جلسات، کل فیلم را بصورت پیاپی و بدون زیرنویس انگلیسی تماشا کنید و از یادآوری لغات آموخته شده، لذت ببرید.


پیشنهاد ما : سریال FRIENDS

ما سریال FRIENDS را برای یادگیری زبان انگلیسی توصیه می کنیم. ژانر کمدی این سریال و پرداختن به امور روزمره، موجب می شود تا شما از لغات و اصطلاحات فیلم، درک بهتری داشته باشید و سعی کنید آنرا در رویدادهای جاری زندگی خود نیز بکار ببرید.

دانلود اپلیکیشن دیالوگ‌های انگلیسی سریال فرندز

بهترین شیوه یادگیری عبارات در هر زبان جدید، آموختن لغات در مثالهای معتبر می باشد.

در اپلیکیشن دیالوگ‌های انگلیسی تحلیلگران با بیش از 45,000 عبارت و مثال رایج زبان انگلیسی ، دیالوگ‌های انگلیسی سریال FRIENDS، گرد آوری و به آن قابلیت جستجوی واژگان ترکیبی افزوده شده است. جهت دانلود این نرم افزار، به صفحه دیالوگ‌های سریال فرندز مراجعه نمایید.پشتیبانی

در انتخاب نرم افزارهای آموزشی سوال دارید؟ با ما مکاتبه کنید.
پیام ‌در ‌تلگرام
TahlilGaranSupport
ارسال‌ ایمیل
TahlilGaranOnline

● TahlilGaran Support Center