دیکشنری تحلیلگران (TDictionary) :

هنگامی كه تصمیم می گیرید زبان جدیدی بیاموزید ، خرید یك لغت نامه معتبر از اصلی ترین نیازهای شماست. دیگر نیازی به خرید چندین لغت نامه نیست! كافیست پس از اجرای برنامه TDictionary ، لغت انگلیسی مورد نظر را وارد نمایید تا ضمن گوش دادن به تلفظ گویای آن ، معنی فارسی ، فونتیك ، عكسهای مرتبط ، كلمات مترادف ، توضیحات انگلیسی و مثالهای متنوع را در یك صفحه مشاهده کنید. حتی می توانید با انتخاب گزینه "پرینت" از محتویات نمایش داده شده نسخه چاپی تهیه نمایید.


روشهای جستجوی لغات :

در دیکشنری تحلیلگران، چهار روش برای جستجوی لغات وجود دارد. در روش اول، که پیش فرض اجرای نرم افزار است، کلیه لغاتی که با حروف وارد شده آغاز می شوند، در فهرست لغات نمایش داده می شوند.

در روش جستجوی دوم، کلیه عبارتهای متوالی در پایگاه داده لغات که در آنها لغت وارد شده بکار رفته باشد، به نمایش در می آید.

در روش جستجوی سوم، کلیه کالوکیشن های مرتبط با لغت وارد شده، فهرست شده و به نمایش در می آید.

روش جستجوی چهارم، مربوط به جستجو در مجموعه فلش کارت های عمومی و شخصی می باشد که با انتخاب گزینه فلش کارت از منوی اصلی برنامه، عبارتهای فلش کارت در فهرست لغات نمایش داده می شود.


معنی فارسی، تلفظ صحیح، مثالهای انگلیسی :

در فهرست لغات جستجو شده نرم افزار، لغاتی که با حروف درشت (bold) نشان داده شده اند، دارای معنی فارسی می باشند. برای یافتن معنی فارسی عباراتی که دارای معنی فارسی ویا تلفظ گویا نباشند، می بایست به لغت ریشه آنها مراجعه نمود.

در فهرست لغات جهت تعیین کاربرد عبارت در زبان انگلیسی از علایم ویژه روبروی هر عبارت استفاده شده است:

: لغت عمومی پرکاربرد
: لغت تخصصی پرکاربرد در آزمونهای بین المللی
c : کالوکیشن مرتبط با کلیدواژه
ɪ : اصطلاح رایج در زبان انگلیسی

از امکانات دیگر این لغت نامه، ذکر مثالهای رایج زبان انگلیسی برای کلیه عبارت ها می باشد. پیشنهاد می شود تا هر لغت جدید را همراه چند مثال کاربردی آن یاد بگیرید.

معنی فارسی، تلفظ صحیح، مثالهای انگلیسی


پخش و مقایسه نحوه تلفظ صحیح لغات :

یکی از مهمترین اصولی که در یادگیری زبانهای خارجی باید رعایت کنید، یادگیری تلفظ صحیح لغات جدید در کنار معنی آنهاست. توجه کنید که اگر تنها به معنی فارسی و مثالهای آن اکتفا نمایید و تلفظ صحیح لغت را نیاموزید، لغت جدید در مکالمه کاربرد چندانی نخواهد داشت. برای یادگیری نحوه تلفظ صحیح لغات انگلیسی می توانید از دیکشنری تحلیلگران استفاده نمایید. کافیست لغت مورد نظر را در لغت نامه وارد نموده و به تلفظ آن گوش دهید و یا با استفاده از فونتیک نمایش داده شده، نحوه تلفظ صحیح لغت را برای استفاده های بعدی یادداشت نمایید.

 همچنین می توانید بکمک گزینه "شبیه ساز مکالمه"  صدای خود را توسط میکروفن ذخیره نموده و اختلاف آنرا با تلفظ اصلی مقایسه نمایید.

پخش و مقایسه نحوه تلفظ صحیح لغات


لغت نامه اکتیو ویندوز :

با کلیک بر روی گزینه "اکتیو" از منوی دیکشنری تحلیلگران ، لغت نامه اکتیو ویندوز اجرا می گردد. توسط لغت نامه اکتیو می توانید در کلیه برنامه های ویندوز،  توضیحات لغت انتخاب شده را مشاهده نموده و به تلفظ آن گوش دهید. برای این کار کافیست پس از انتخاب لغت مورد نظر توسط ماوس، با کلید Ctrl+C آنرا در حافظه کپی نمایید.

لغت نامه اکتیو ویندوز


مترجم لغت به لغت متون :

با کلیک بر روی گزینه "مترجم متن" از منوی دیکشنری تحلیلگران، مترجم لغت به لغت متن اجرا می شود. توسط این بخش می توانید یک پاراگراف انگلیسی را بصورت لغت به لغت ترجمه نموده و به تلفظ لغات آن گوش دهید.

از دیگر امکانات این مترجم ذخیره فایل ترجمه بصورت word و همچنین ذخیره فایلهای صوتی بصورت mp3 می باشد.

مترجم متن


فلش کارت و مجموعه لغات پرکاربرد زبان انگلیسی :

با انتخاب گزینه "فلش کارت" از منوی   دیکشنری تحلیلگران ، مجموعه های متنوعی از لغات دسته بندی شده زبان انگلیسی از قبیل لغات پرکاربرد در Speaking ، لغات پرکاربرد در Writing ، لغات ضروری آزمون تافل ، لغات ضروری آزمون آیلتس ، مجموعه 504 لغت کاربردی و ... فهرست می شوند. پس از انتخاب هر لغت می توانید توضیحات فارسی و انگلیسی آنرا ملاحظه نمایید.

همچنین می توانید با انتخاب گزینه Favorite هنگام نمایش توضیحات، آنرا به فلش کارت شخصی خود اضافه نمایید. این لغات در فولدر Documents/TahlilGaran/TDictionary رایانه شما ذخیره شده و قابل انتقال به سایر دستگاه ها می باشد.

فلش کارت و مجموعه لغات پرکاربرد زبان انگلیسی

فروشگاه اینترنتی تحلیلگران

خرید و دانلود نرم افزار :

دیکشنری تحلیلگران (TDictionary) :
دانلود نسخه ویندوز
2700MB (قیمت : 90000 تومان)

خرید نسخه ویندوز
بازگشت به صفحه اصلی
| مایکت | ایران اپس | پارس هاب | کافه بازار | گوگل پلی |

پشتیبانی

در انتخاب نرم افزارهای آموزشی سوال دارید؟ با ما مکاتبه کنید.
پیام ‌در ‌تلگرام
TahlilGaranSupport
پیام ‌در ‌ایتا
TahlilGaranSupport
ارسال‌ ایمیل
TahlilGaranOnline

● TahlilGaran Support Center