دیکشنری تحلیلگران

دیکشنری تحلیلگران (TDictionary) :

هنگامی كه تصمیم می گیرید زبان جدیدی بیاموزید ، خرید یك لغت نامه معتبر از اصلی ترین نیازهای شماست.

در دیکشنری تحلیلگران با بیش از 180,000 لغت و اصطلاح رایج زبان انگلیسی، تمامی واژه های لغت نامه های معتبر Longman و Oxford و Cambridge و American Heritage و Collins گرد آوری شده و به آنها توضیح فارسی ، فونتیك ، عكس و فایل صوتی تلفظ دقیق كلمات افزوده شده است.


 دیگر نیازی به خرید چندین لغت نامه نیست! كافیست پس از اجرای برنامه TDictionary ، لغت انگلیسی مورد نظر را وارد نمایید تا ضمن گوش دادن به تلفظ گویای آن ، معنی فارسی ، فونتیك ، عكسهای مرتبط ، كلمات مترادف ، توضیحات انگلیسی و مثالهای متنوع را در یك صفحه مشاهده کنید. حتی می توانید با انتخاب گزینه "پرینت" از محتویات نمایش داده شده نسخه چاپی تهیه نمایید.


دیکشنری تحلیلگران

روشهای جستجوی لغات :

در دیکشنری تحلیلگران، سه روش جستجوی لغات وجود دارد. در روش اول، که پیش فرض اجرای نرم افزار است، کلیه لغاتی که با حروف وارد شده آغاز می شوند، در فهرست لغات نمایش داده می شوند. مثلا اگر عبارت brain را در محل لغت ورودی وارد نماییم، فهرست زیر توسط نرم افزار به نمایش در می آید:

brain, brain damage, brain drain, brain scan, brain teaser, brainchild, braine, brainless, brainpower, brainstorm, brainstorming, brainwash, brainwave, brainy

حال با کلیک ماوس بر روی هر لغت از فهرست فوق، معنی لغت به همراه تلفظ ، مثالهای انگلیسی و ... به نمایش در خواهد آمد.


در روش جستجوی دوم، کلیه عبارتهای متوالی در پایگاه داده لغات که بعد از لغت وارد شده قرار می گیرند، به نمایش در می آید. مثلا اگر عبارت brain را در محل لغت ورودی وارد نماییم و گزینه جستجوی دوم را انتخاب نماییم، فهرست زیر توسط نرم افزار به نمایش در می آید:

brain, brain damage, brain drain, brain scan, brain teaser, brainchild, braine, brainless, brainpower, brainstorm, brainstorming, brainwash, brainwave, brainy, braid, braise, brak, brake, ...

در روش جستجوی سوم، کلیه عبارتهای متوالی در پایگاه داده لغات که در آنها لغت وارد شده بکار رفته باشد، به نمایش در می آید. مثلا اگر عبارت brain را در محل لغت ورودی وارد نماییم و گزینه جستجوی سوم را انتخاب نماییم، فهرست زیر توسط نرم افزار به نمایش در می آید:

bird brain, brain, brain damage, brain drain, brain scan, brain teaser, brainchild, braine, brainless, brainpower, brainstorm, brainstorming, brainwash, brainwave, brainy, featherbrained, hare brain, hare brained, no brainer, pea brained, scatterbrained

در این روش برای جستجوی لغاتی که با حروف xyz آغاز شده باشند ، می توان از عبارت *xyz و همچنین برای جستجوی عباراتی که به حروف xyz ختم شده باشند، می توان از عبارت xyz* استفاده نمود. همچنین عباراتی که با xy آغاز شده و به pz ختم شده باشند با عبارت xy*pz نمایش داده می شوند.

به عنوان مثال اگر در روش جستجوی سوم بخواهیم کلیه عباراتی که به ab آغاز شده و به or ختم شده باشند را مشاهده کنیم ، می بایست عبارت ab*or را در محل لغت ورودی وارد نموده و گزینه جستجوی سوم را انتخاب کنیم. در این حالت فهرست زیر توسط نرم افزار به نمایش در می آید :

abactor, abator, abbreviator, abductor, abettor, abhor, absolvitor


معنی فارسی، تلفظ صحیح، مثالهای انگلیسی :

در فهرست لغات جستجو شده نرم افزار، لغاتی که با حروف درشت (bold) نشان داده شده اند، دارای معنی فارسی می باشند. همچنین لغاتی که به رنگ قرمز هستند، دارای تلفظ خواهند بود. برای یافتن معنی فارسی عباراتی که دارای معنی فارسی ویا تلفظ گویا نباشند، می بایست به لغت ریشه آنها مراجعه نمود.

در این لغت نامه برای کلیه لغات از مثالهای رایج زبان انگلیسی استفاده شده است. پیشنهاد می شود تا هر لغت جدید را همراه چند مثال کاربردی آن یاد بگیرید.

دیکشنری تحلیلگران


پخش و مقایسه نحوه تلفظ صحیح لغات :

یکی از مهمترین اصولی که در یادگیری زبانهای خارجی باید رعایت کنید، یادگیری تلفظ صحیح لغات جدید در کنار معنی آنهاست. توجه کنید که اگر تنها به معنی فارسی و مثالهای آن اکتفا نمایید و تلفظ صحیح لغت را نیاموزید، لغت جدید در مکالمه کاربرد چندانی نخواهد داشت. برای یاگیری نحوه تلفظ صحیح لغات انگلیسی می توانید از دیکشنری تحلیلگران استفاده نمایید. کافیست لغت مورد نظر را در لغت نامه وارد نموده و به تلفظ آن گوش دهید و یا با استفاده از فونتیک نمایش داده شده، نحوه تلفظ صحیح لغت را برای استفاده های بعدی یادداشت نمایید.

با انتخاب گزینه "تلفظ صحیح زبان انگلیسی" می توانید نحوه تلفظ صحیح اصوات زبان انگلیسی را با توضیحات فارسی و فیلمهای آموزشی مطالعه نموده و اصول تلفظ صحیح را براساس فونتیک بیاموزید.

دیکشنری تحلیلگران

 همچنین می توانید بکمک گزینه "شبیه ساز مکالمه"  صدای خود را توسط میکروفن ذخیره نموده و اختلاف آنرا با تلفظ اصلی مقایسه نمایید.

دیکشنری تحلیلگران


لغت نامه اکتیو ویندوز :

با کلیک بر روی گزینه "اکتیو" از منوی دیکشنری تحلیلگران ، لغت نامه اکتیو ویندوز اجرا می گردد. توسط لغت نامه اکتیو می توانید در کلیه برنامه های ویندوز،  معنی فارسی لغت انتخاب شده را مشاهده نموده و به تلفظ آن گوش دهید. برای این کار کافیست پس از انتخاب لغت مورد نظر توسط ماوس، از کلید Ctrl+C جهت نمایش معنی آن استفاده نمایید.

همچنین با کلیک بر روی آیکون این لغت نامه در قسمت Taskbar می توانید از سایر آیتمهای منوی مذکور از قبیل پخش تلفظ لغت، نمایش مجدد معنی لغت، پخش اتوماتیک تلفظ و ... استفاده نمایید.

دیکشنری تحلیلگران


مترجم متن :

با کلیک بر روی گزینه "مترجم" از منوی دیکشنری تحلیلگران، مترجم متن اجرا می شود. توسط مترجم متن می توانید یک پاراگراف انگلیسی را بصورت لغت به لغت ترجمه نموده و به تلفظ لغات آن گوش دهید.

از دیگر امکانات این مترجم ذخیره فایل ترجمه بصورت word و همچنین ذخیره فایلهای صوتی بصورت mp3 می باشد.

دیکشنری تحلیلگران


مجموعه لغات پرکاربرد زبان انگلیسی :

با انتخاب گزینه "لغات پرکاربرد" از منوی  لغت دیکشنری تحلیلگران، مجموعه های متنوعی از لغات دسته بندی شده زبان انگلیسی از قبیل لغات پرکاربرد در Speaking ، لغات پرکاربرد در Writing ، لغات ضروری آزمون تافل ، لغات ضروری آزمون آیلتس ، مجموعه 504 لغت کاربردی و ... فهرست می شوند. پس از انتخاب هر لغت می توانید توضیحات فارسی و انگلیسی آنرا ملاحظه نمایید.

دیکشنری تحلیلگران

فروشگاه اینترنتی تحلیلگران

قیمت نرم افزار (با تخفیف ویژه) :

نسخه ویندوز دیکشنری تحلیلگران (TDictionary) :
قیمت : 17500 15750 تومان
نسخه اندرویدی دیکشنری تحلیلگران (رایگان) :